Porzucenie pracy – możesz zapłacić odszkodowanie

judge hand with gavel
Zdecydowałeś się na porzucenie pracy? Uważaj, bo pracodawca może domagać się od ciebie odszkodowania. W przypadku porzucenia pracy przez pracownika (kiedy np. mamy inną, lepszą ofertę pracy , którą musimy podjąć od razu a nasz pracodawca nie chce się z nami rozstać na mocy porozumienia stron) pracownikowi grozi nie tylko zwolnienie dyscyplinarne, ale również odpowiedzialność finansowa. Jeśli pracodawca […]

O pracy tymczasowej przy okrągłym stole

Pracodawcy, agencje pracy tymczasowej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Główny Inspektor Pracy, zorganizują we wrześniu br. okrągły stół, którego celem będzie przygotowanie propozycji zmian w funkcjonowaniu agencji zatrudnienia. Dzisiaj, z inicjatywy Konfederacji Lewiatan, odbyło się w tej sprawie spotkanie w warszawskim CPS Dialog.

W maju bezrobocie dalej spada

W maju liczba bezrobotnych zmniejszyła się o ponad 86 tys. osób – wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.  W urzędach pracy zarejestrowanych było o 183 tys. mniej osób niż przed rokiem.