Na Rynku Pracy W Listopadzie

bezrobocie_1
Pracodawcy zgłosili w listopadzie 55 tys. ofert pracy. To o 12% więcej niż przed rokiem - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Stopa bezrobocia na koniec listopada wyniosła 13,2%.

Wyzwania Na Rynku Pracy 2014

2008-05-18_edos_0035_bg5
Wydarzenia, które będą miały miejsce w przyszłym roku mogą okazać się kluczowe dla kształtu polskiego rynku pracy w najbliższych latach. Czy obierzemy drogę zwiększania elastyczności, czy też zostaniemy w skostniałej strukturze, która będzie jedynie utrwaleniem obecnego, niewydolnego systemu? Czy pójdziemy drogą Niemiec, czy skończymy z ogromnym bezrobociem jak Hiszpania?

Młodzi, Do Roboty!

Portrait of a study group
Nie możecie zmusić pracodawcy, żeby Was zatrudnił od razu po studiach za wysoką stawkę, oferując umowę na czas nieokreślony. Możecie narzekać na to i załamywać ręce i w wieku 30 lat żyć na łasce coraz starszych rodziców, albo - pogodzić się z tym, w jakich czasach żyjecie – mówi Artur Skiba, prezes zarządu Antal International.

Rząd Przyjął Reformę Urzędów Pracy

ustawa 1
Projekt ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zostały przyjęty przez Radę Ministrów. Przygotowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej reforma zakłada m.in. profilowanie pomocy dla bezrobotnych, nowe instrumenty wsparcia dla szukających pracy i wynagradzanie pracowników urzędów za osiągane wyniki.

Stopa Bezrobocia W UE Październik 2013 R.

powiatowy_urzad_pracy
Stopa bezrobocia dla 17 krajów ze strefy euro w październiku br. wyniosła 12,1%. i w porównaniu do września br. spadła o 0,1 punktu procentowego (z 12,2%). Wśród wszystkich 28 krajów członkowskich UE stopa bezrobocia pozostała na tym samym poziomie (po korekcie) i wyniosła 10,9%. W obu strefach stopa bezrobocia wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy wynosiła odpowiednio 11,7% i 10,7%.