Wady I Zalety Pracy Tymczasowej

thCA75KHYL
Wywiad z Janine N. Truitt - znanym w USA praktykiem branży HR. Pracuje na stanowisku Senior Human Resources Representative w Brookhaven National Laboratory, gdzie skupia się na usprawnianiu procesów rekrutacji i systemach wspierających zarządzanie zasobami ludzkimi.

Na Rynku Pracy We Wrześniu

0002DS7Z59XY02DN-C116-F4
W urzędach pracy na koniec września zarejestrowanych było 2 082 tys. osób. W porównaniu do sierpnia ich liczba zmniejszyła się o 0,9 tys. Stopa bezrobocia wyniosła 13% i nie zmieniła się w stosunku do sierpnia. Rok wcześniej liczba bezrobotnych zwiększyła się o 14,3 tys. osób.

Stopa Bezrobocia W Strefie Euro

unia
Stopa bezrobocia w strefie Euro w kwietniu 2013 roku wyniosła 12,2% (i wzrosła o 0,1% w porównaniu do miesiąca poprzedniego). Stopa bezrobocia w całej Unii wyniosła 11% i pozostała bez zmian. Według danych Eurostat 26,588 mln osób w całej UE pozostaje bez z pracy, z czego 19,375 mln w samej strefie Euro. W porównaniu do lutego 2013 roku liczba osób bezrobotnych wzrosła o 1.673 mln w całej UE.

Bajki O Wynagrodzeniu Minimalnym

509e2bcc6b3ec_o
Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powraca do podnoszonej co kilka lat koncepcji różnicowania poziomu wynagrodzenia minimalnego. Zwolennicy skrajnego liberalizmu przekonują, że taki ruch zaowocuje podwyżką płac minimalnych, a to musi być złe dla gospodarki. Ale to nie prawda - nie tylko dlatego, że rozwój gospodarczy Polski w 2/3 zależy od krajowej konsumpcji. Także z tego powodu, że konkurując naszym eksportem na rynku globalnym nigdy nie pokonamy np. Bangladeszu - musimy szukać innej drogi niż produkty o niskiej innowacyjności i niskiej wartości dodanej.